Szybkie pożyczki w 15 minut – czy to w ogóle możliwe?

W sytuacji, gdy potrzebujemy dodatkowych środków niemalże natychmiast, nie powinniśmy popadać w panikę. Istnieje wiele firm, które oferują pożyczki z ich bardzo szybką wypłatą. Rekordziści obiecują pieniądze na naszym koncie już w 15 minut, sporo innych firm deklaruje maksymalnie 60-minutowy okres oczekiwania.

Jak wygląda procedura?

badanie-pieniedzy
Szybkie pożyczki w 15 minut są możliwe!

W przypadku szybkich pożyczek ważne jest tempo, w jakim działa pożyczkobiorca. Jako, że wszystko odbywa się przez internet powinniśmy wcześniej przygotować nasze dane. Wypełnienie formularza zajmuje zwykle kilka minut i nie wymaga niemal żadnego wysiłku. Podajemy nasze dane osobowe, a także kontaktowe jak numer telefonu komórkowego (musi być aktywny) oraz adres email, a także wykonujemy przelew weryfikacyjny. Taki przelew polega na tym, że wpłacamy na konto podane przez pożyczkodawcę niewielką kwotę (z reguły jest to złotówka, a często nawet tylko 1 grosz) w celu potwierdzenia naszych danych. Cała reszta czynności przeprowadzana jest automatycznie za pomocą systemów firmy, w której chcemy zaciągnąć pożyczkę. Ważne abyśmy mieli konto w tym samym banku, co pożyczkodawca, tylko wtedy otrzymamy nasze środki w bardzo krótkim czasie. Nie jest to z reguły problemem, gdyż większość firm posiada wiele kont, tak by pieniądze mogły być przelane z tego banku, w którym również my mamy konto. Jeśli jednak zdarzy się tak, że firma udzielająca nam pożyczki nie posiada konta w tym samym banku, co my to na przelew środków musimy poczekać do następnej sesji bankowej, w której nasz bank zaksięguje przelew. W zależności od tego, o której godzinie składamy wniosek może to potrwać nawet kilkanaście godzin.

Historia kredytowa sprawdzana w rejestrach BIK, BIG i KRD

Ważna jest również nasza historia kredytowa. Parabanki z reguły sprawdzają ją w kilku rejestrach dłużników. W większości jest to BIK (Biuro Informacji Kredytowej), BIG (Biuro Informacji Gospodarczej) oraz KRD (Krajowy Rejestr Długów), a czasem jeszcze kilka innych. Jeśli jesteśmy wpisani do tych rejestrów, jako nierzetelny dłużnik wtedy raczej nie otrzymamy pożyczki w tak szybkim czasie. Wyjściem z takiej sytuacji jest wybór firmy, która nie sprawdza swoich klientów w wyżej wymienionych bazach. Takie również działają na rynku.

Jak widać pożyczka w bardzo krótkim czasie jest możliwa i, o ile do tej pory terminowo spłacaliśmy swoje zaległości, nie powinniśmy mieć problemu z jej przyznaniem. Warto jednak ze spokojem przejrzeć oferty różnych firm i przyjrzeć się opiniom o nich krążącym. Pamiętajmy, że każdą pożyczkę trzeba spłacić i nie ma od tego wyjątków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *