Kokos opinie

„Dla mnie Kokos.pl to najlepszy sposób na systematyczne oszczędzanie pieniędzy! Systematycznie inwestuję pieniądze w Kokos.pl i osiągam bardzo satysfakcjonujące (całą moją rodzinę!) zyski! Jestem pewien, że wszystkie zainwestowane pieniądze zostaną mi zwrócone z „zadeklarowanym procentem”! Wcześniej oszczędzałem za pomocą tradycyjnej lokaty (dzisiaj wiem, że to był błąd, „moje pieniądze mogły lepiej pracować”!)! Wiem, że to ryzyko (inwestować w pożyczki społecznościowe),i jednocześnie wiem, że : to ryzyko się opłaca”!

„W mojej opinii : Serwis społecznościowy Kokos.pl to wspaniały serwis, zarówno dla pożyczkobiorców jak i pożyczkobiorców (mamy niepowtarzalną okazję kokos opinie „poznać się osobiście”!)! „Dołączenie do społeczności” nie gwarantuje Nam ani wysokich zysków ani nisko oprocentowanych pożyczek („musimy się wdrożyć” i zdobyć wzajemne zaufanie!)! Od dłuższego już czasu jestem członkiem społeczności Kokos.pl, wobec twórców serwisu nie mam żadnych negatywnych uwag, wprost przeciwnie, chciałbym podziękować za stworzenie tak „przyjaznego” serwisu”!

„Ja uważam, że społeczność Kokos.pl zapewnia bezpieczeństwo tylko pożyczkobiorcom (i w żaden sposób nie dba o interesy inwestorów!). Właśnie udało mi się zgromadzić kilka tysięcy złotych i „włożyłem” je na tradycyjną lokatę w banku (bez chwili zawahania!)! Wiem, że gdybym pożyczył je Internautom, to one nigdy by do mnie nie wróciły! Codziennie musiałbym się „troszczyć” (na własną rękę) o to, aby moje pożyczki zostały spłacone (po terminie!)”!

„Na lokacie bankowej Nasze pieniądze nie zarobią więcej niż 10% w skali jednego roku (to i tak ogromny sukces i trzeba poświęcić mnóstwo czasu aby „natrafić” na taką ofertę, najczęściej jest ona bezpośrednio powiązana z przymusem otworzenia konta bankowego w danym banku!), w serwisie Kokos.pl nawet 20% (i nie musimy ponosić żadnych dodatkowych kosztów np. prowadzenia rachunku bankowego!)”!

„Owszem Kokos.pl „oferuje” Naszym oszczędnościom nawet 20%, ale z ogromnym ryzykiem. Załóżmy, że na początku „zapragniemy” zainwestować tylko 1000 złotych, w związku z tym będziemy musieli udzielić aż 50 pożyczek (czy uda się Nam „wyselekcjonować” aż 50 uczciwych pożyczkobiorców?). Wystarczy, że jedna osoba nie odda Nam pieniędzy (w ogóle!), a Nasz portfel straci 50 złotych, i nie zarobi 12 złotych oraz 50 groszy”!

„Dokonałem kilkunastu inwestycji w serwisie Kokos.pl, ale wszystkie inwestycje podzieliłem na „jak najmniejsze” (nie pożyczałem więcej niż 50 złotych), i wziąłem pod uwagę to, że część pieniędzy może nie zostać mi zwrócona (zgodnie z zawartą umową!). Zarobiłem znacznie więcej pieniędzy niż w banku (w sumie zainwestowałem 1500 złotych, następna inwestycja będzie większa, ale równie rozsądna)”!

„Nigdy nie zainwestowałabym żadnych pieniędzy w serwisie społecznościowym (bardzo mocno podkreślam słowo : serwis społecznościowy!) Kokos.pl ponieważ wiem, że „przychodzą” do niego te osoby, które nie mogą (wcale!) otrzymać pożyczki w banku. Nie ma takiej możliwości abyśmy dobrze poznali osobę, której pożyczymy pieniądze (a już na pewno nie jesteśmy w stanie określi jest „stopnia uczciwości”!), dlatego ja bym nie zaryzykował. Zastanawiam się nad kupnem akcji na giełdzie, ale nie nad inwestycją w idee social lending”!

„Nie pożyczam pieniędzy od Kokos.pl, bo oprocentowanie pożyczek jest bardzo wysokie. Znacznie niżej oprocentowane (i korzystniej dla Naszego portfela) czekają na Nas w banku. Nie uda się Nam „wyszukać” pożyczki oprocentowanej na 10% w skali roku”!

„Jestem osobą bardzo otwartą na wszystkie nowości, dotyczy to również „czynności” pożyczania pieniędzy! Zainteresowały mnie pożyczki społecznościowe (od razu uznałem je za bardzo nowoczesną formę pożyczania pieniędzy!) Kokos.pl i od razu zdobyły moje zaufanie (weryfikacja „obu stron” : pożyczkobiorców i pożyczkodawców jest bardzo „precyzyjna”!)!

„Serwis Kokos.pl nie jest uczciwy (dostęp do najtańszych pożyczek mają tylko wybrani pożyczkobiorcy)! Pożyczkobiorcy nie mogą w żaden sposób przedłużyć swojej pożyczki (a w dzisiejszych czasach to bardzo potrzebna „funkcja”!)! I dlatego muszą płacić karne odsetki za zwłokę (pożyczkodawcy zarabiają jeszcze więcej, chociaż nie powinni!)! Pożyczyłem tylko 50 złotych, a mam same problemy”!

„Dłużników w firmie Kokos.pl cały czas przybywa (ich liczba nie spada, a rośnie!). Nie ma więc (ja tak uważam!) najmniejszego sensu inwestować w ten serwis żadnych pieniędzy (jeśli zależy Nam na tym aby „lepiej” niż w banku pomnożyć Nasze oszczędności, to zastanówmy się nad alternatywą inwestycją, ale nie w pożyczki społecznościowe!)”!

„Inwestując pieniądze w serwisie Kokos.pl nie zapominajmy o tym, że od każdej inwestycji (od zysku z inwestycji!) będziemy musieli zapłacić podatek dochodowy do Urzędu Skarbowego (zyski z pożyczki to Nasz dodatkowy dochód, którego nie możemy ukrywać, jeśli nie chcemy mieć żadnych nieprzyjemności!)”!

„Nie jestem pewien, czy mój pożyczkobiorca odda mi pieniądze. Nie mogę w żaden sposób nawiązać z nim kontaktu, i to mnie najbardziej martwi. Pocieszam się tylko tym, że zainwestowałem zaledwie 100 złotych (jednak te 100 złotych mogłoby rosnąć w innym miejscu!). Wątpię aby zdecydował się na następne ryzyko (pożyczkodawcy Kokos.pl nie są do końca uczciwi!)”!

„Twórcy serwisu Kokos.pl pobierają od każdej pożyczki 0.5% prowizji, to mało, jeśli spojrzymy na prowizję banków (od każdej pożyczki, nawet 5%!)”!

„Oprocentowanie pożyczek społecznościowych zbliża się do oprocentowania pożyczek w parabanku (a miała to być dla nich zdrowa alternatywa!)! Część inwestorów uważa, że najważniejszy jest „wysoki zysk”, a nie „wsparcie społeczeństwa” (nie mówię, że mamy pożyczać pieniądze na 0%, ale 30% to już gruba przesada!)”!

3 komentarze

  1. Przestrzegam przed inwestowaniem w Kokosa…same straty.Coraz więcej PB(pożyczkobiorców)nie spłaca zaciągniętych kredytów.
    Szkoda czasu i nerwów…spłacalność na pozozimie 70-80%.
    Po roku, pewnie zamknę konto na -.

  2. Kokos to najgorsza instytucja po nie całych dwóch latach jestem w plecy 1000 zł a miałem zarobić wolę lokaty 10 razy niż kokos spłacalność do 70% a nie 90% oszukują na stronie mój znajomy ledwo odzyskał 50% kokos to są oszukańcy sami na prowizjach tłuką kasę a inwestorom nie pomagają. Firma blu media to dziadostwo na 100% NEGATYW ode mnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *