Kredyt odnawialny

Zaciąganie kredytów kojarzy się zwykle z kłopotliwą spłatą, jednak w rzeczywistości są one udzielane na bardzo preferencyjnych warunkach i pozwolą wyjść obronną ręką z wielu trudności finansowych. Jednym z rodzajów kredytów, jakie cieszą się dzisiaj dużą popularnością, jest kredyt odnawialny, inaczej zwany rewolwingowym.

To bardzo ciekawe i stosunkowo świeże w polskiej historii kredytowej rozwiązanie. Jest to kredyt obrotowy udzielany w ramach rachunku bankowego. Zaciągając go na określoną kwotę, po spłacie pewnej części, następuje odnowienie limitu kredytowego o taką kwotę, jaką się spłaciło. Dzięki temu, w czasie trwania umowy kredytowej, klient ma możliwość korzystania z pożyczonych pieniędzy wiele razy, jest jednak zobowiązany spłacić całość z końcem umowy. Zwykle podobne kredyty udzielane są na stosunkowo krótki czas, który najczęściej wynosi rok. Kredyt rewolwingowy jest bardzo wygodny, przede wszystkim ze względu na fakt, że klient ma możliwość sam dostosować rytm jego spłaty do swoich możliwości finansowych i w razie chwilowych kłopotów, ponownie wykorzystać kwotę, jaką już udało mu się spłacić. Dla kredytobiorcy jest to bezpieczne rozwiązanie, szczególnie dzisiaj, kiedy finanse nie są najbardziej stabilną płaszczyzną życia człowieka.

Jeżeli brakuje pieniędzy na ważne potrzeby, czy spełnienie największych życiowych marzeń, nie trzeba odkładać tego w czasie. Rynek kredytów jest na tyle rozwinięty, że każda osoba znajdzie na nim warunki, jakie będą jej w pełni odpowiadały. Kredyt rewolwingowy jest tu szczególnie korzystny.

2 komentarze

  1. Z kredytem odnawialnym, jak z każdym innym, trzeba postępować rozważnie. Wiele osób od razu wydaje pieniądze, które są im przeznaczone, a potem mają problem ze spłatą. Nie jest łatwo później poradzić sobie ze spłatami nazbyt pochopnie wydanych pieniędzy. Ogólnie zawsze lepiej jest wcześniej nieco odłożyć zanim zacznie się wydawać.

  2. Życie na kredyt, nawet z kredytem odnawialnym, może po pewnym czasie okazać się bardzo uciążliwe, a także bardzo drogie. Trzeba pamiętać, że każdy kredyt zaciągany w banku jest objęty np. oprocentowaniem. Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że jeśli bank pożycza mi pieniądze to nie za darmo! Kredyt odnawialny jest jedną z form pożyczki, choć przyznać trzeba, że jedną z najtańszych i najwygodniejszych. Jak w każdym innym przypadku, tak i w tym, zaleca się jednak rozważne podejście.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *