Kredyt refinansowy

Rynek finansowy udostępnia obecnie wiele produktów, dzięki którym klienci mogą się zaopatrzyć Kredyt refinansowy w dodatkowe źródło finansowania. Są to oczywiście zarówno różnego rodzaju pożyczki, jak i kredyty, w tym kredyt konsolidacyjny czy inaczej refinansowy. Ten ostatni udzielany jest w różnych formach, m.in. jako kredyt redyskontowy i otwarty (celowy). Na czym polega ta forma finansowania?

Główna istota tego rodzaju kredytów polega na tym, że dzięki nim możemy spłacić inne dotychczas zaciągnięte zobowiązania i to po mniejszych kosztach niż gdybyśmy takiego kredytu nie wzięli. Jeśli bowiem już dawno temu zaciągnęliśmy pierwsze zobowiązanie, to dziś oprocentowanie, które kiedyś mogło być atrakcyjne, obecnie może być już zbyt wysokie. Dlatego żeby obniżyć bieżące wysokości rat klienci banków mogą zaciągnąć właśnie kredyt refinansowy.

Kredyt taki jest zabezpieczony najczęściej hipoteką na nieruchomości. Może być tym samym brany na nieruchomość, ale też na zakup pojazdów osobowych czy urządzeń domowych. Opiera się na przeniesieniu zobowiązania do innego banku, w którym oferuje się dużo mniejsze odsetki. Nowy bank spłaca za nas dotychczasowy kredyt, a my płacimy dalsze raty po niższych kwotach już w nowym banku. Z natury rzeczy taka rata powinna być, więc dużo niższa od tej płaconej wcześniej. Żeby miało to miejsce należy dokładnie przeanalizować oferty w różnych bankach, wziąć pod uwagę nie tylko oprocentowanie, ale także wysokość prowizji i dodatkowe opłaty, np. za wydłużenie okresu kredytowania czy za zmianę waluty, jeśli kredyt był brany w innym pieniądzu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *