Pożyczki oddłużeniowe

Coraz więcej osób żyje na kredyt. Zobowiązania finansowe zaciągane w bankach czy instytucjach pozabankowych stały się właściwie codziennością. Niewielu z nas może pozwolić sobie na większe inwestycje, bądź zakup nowego mieszkania, samochodu czy sprzętów domowych bez pożyczki lub kredytu. Bardzo trudno jest zaoszczędzić niezbędną kwotę odkładając niewielkie sumy z pensji. Niestety fakt, że w naszym kraju jest coraz więcej kredytobiorców, w konsekwencji wiąże się ze znacznym wzrostem liczby Pożyczki oddłużeniowe zadłużonych, którzy mają problemy z terminową spłatą swoich zobowiązań. Na szczęście rynek finansowy jest niezwykle elastyczny i bardzo szybko odpowiada na potrzeby osób zadłużonych. Jedną z form pomocy w takich sytuacjach są pożyczki oddłużeniowe.

Pożyczki oddłużeniowe stworzone zostały po to, aby móc nimi spłacić posiadane zobowiązania finansowe. Jednocześnie można je pozyskać również na spłatę komorników, zobowiązań przeterminowanych z windykacją, zaległych rachunków za mieszkanie czy media itp. W praktyce tego typu pożyczki mogą być przydatne dla osób, które spłacają kilka kredytów jednocześnie, lecz w pewnym momencie brakuje im niezbędnej sumy na uregulowanie aktualnych zobowiązań. Korzystają z nich również osoby, które utraciły płynność finansową, zalegają z bieżącymi płatnościami, a także zadłużeni, którym grozi pozew sądowy z powodu nieuregulowanego długu w banku. Z pożyczek oddłużeniowych korzystają również osoby, które mają negatywną historię kredytową w Biurze Informacji Kredytowej lub też figurują w Bankowym Rejestrze Klientów Niesolidnych, bądź w Krajowym Rejestrze Dłużników.

Co można zyskać ubiegając się o pożyczkę oddłużeniową? Z całą pewnością trzeba mieć na uwadze, że jest to przede wszystkim pomoc doraźna, która daje tylko tymczasowe rozwiązanie. Atutem jest z pewnością możliwość bardzo szybkiego uzyskania niezbędnej sumy pieniędzy. Wymagana jest w tym przypadku minimalna zdolność kredytowa. Pożyczki tego rodzaju wyróżnia zazwyczaj stosunkowo niewielkie oprocentowanie. Wszystkie procedury kredytowe trwają bardzo krótko i zazwyczaj są niezwykle uproszczone. Pożyczki oddłużeniowe wiążą się również z ograniczoną ilością formalności. Niekiedy wystarcza wręcz dowód osobisty i zaświadczenie o uzyskiwanych dochodach. Poza tym średnio kwota takiej pożyczki maksymalnie wynosi około 100 000 złotych bez zabezpieczeń.

Osoby zadłużone muszą jednak pamiętać, że wszelkie ich decyzje o kolejnych pożyczkach, nawet, jeśli są to pożyczki oddłużeniowe, powinny być sumiennie przemyślane. Posiadając już pewien dług, bądź też nie mając stałych dochodów, łatwo można wpaść w błędne koło kredytowe, z którego bardzo trudno jest później wybrnąć. Pamiętać należy, że pożyczki oddłużeniowe są tylko doraźną pomocą. Korzystne będą tylko wówczas, jeśli jesteśmy pewni naszej sytuacji finansowej.

2 komentarze

  1. Sama wpadłam w pętlę zadłużenia i wiem, co to znaczy. Z pożyczkami naprawdę trzeba uważać. Na początku myślałam, że jedna chwilówka mi wystarczy, ale potem pojawiły się kolejne potrzeby, a oferty szybkich pożyczek z reklam wydawały się takie kuszące. Teraz żałuję, ale czasu cofnąć się nie da. Mam tyle długów, że nie wiem, jak sobie poradzę. Staram się właśnie o pożyczkę oddłużeniową i mam nadzieję, że dzięki niej w końcu wyplączę się z dołka finansowego. Najbardziej cieszy mnie niewielkie oprocentowanie, oby mój wniosek przeszedł pomyślną weryfikację, bo to chyba naprawdę ostatnia deska ratunku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *