Pożyczki oddłużeniowe

Coraz więcej osób żyje na kredyt. Zobowiązania finansowe zaciągane w bankach czy instytucjach pozabankowych stały się właściwie codziennością. Niewielu z nas może pozwolić sobie na większe inwestycje, bądź zakup nowego mieszkania, samochodu czy sprzętów domowych bez pożyczki lub kredytu. Bardzo trudno jest zaoszczędzić niezbędną kwotę odkładając niewielkie sumy z pensji. Niestety fakt, że w naszym kraju jest coraz więcej kredytobiorców, w konsekwencji wiąże się ze znacznym wzrostem liczby Pożyczki oddłużeniowe zadłużonych, którzy mają problemy z terminową spłatą swoich zobowiązań. Na szczęście rynek finansowy jest niezwykle elastyczny i bardzo szybko odpowiada na potrzeby osób zadłużonych. Jedną z form pomocy w takich sytuacjach są pożyczki oddłużeniowe.

Pożyczki oddłużeniowe stworzone zostały po to, aby móc nimi spłacić posiadane zobowiązania finansowe. Jednocześnie można je pozyskać również na spłatę komorników, zobowiązań przeterminowanych z windykacją, zaległych rachunków za mieszkanie czy media itp. W praktyce tego typu pożyczki mogą być przydatne dla osób, które spłacają kilka kredytów jednocześnie, lecz w pewnym momencie brakuje im niezbędnej sumy na uregulowanie aktualnych zobowiązań. Korzystają z nich również osoby, które utraciły płynność finansową, zalegają z bieżącymi płatnościami, a także zadłużeni, którym grozi pozew sądowy z powodu nieuregulowanego długu w banku. Z pożyczek oddłużeniowych korzystają również osoby, które mają negatywną historię kredytową w Biurze Informacji Kredytowej lub też figurują w Bankowym Rejestrze Klientów Niesolidnych, bądź w Krajowym Rejestrze Dłużników.

Co można zyskać ubiegając się o pożyczkę oddłużeniową? Z całą pewnością trzeba mieć na uwadze, że jest to przede wszystkim pomoc doraźna, która daje tylko tymczasowe rozwiązanie. Atutem jest z pewnością możliwość bardzo szybkiego uzyskania niezbędnej sumy pieniędzy. Wymagana jest w tym przypadku minimalna zdolność kredytowa. Pożyczki tego rodzaju wyróżnia zazwyczaj stosunkowo niewielkie oprocentowanie. Wszystkie procedury kredytowe trwają bardzo krótko i zazwyczaj są niezwykle uproszczone. Pożyczki oddłużeniowe wiążą się również z ograniczoną ilością formalności. Niekiedy wystarcza wręcz dowód osobisty i zaświadczenie o uzyskiwanych dochodach. Poza tym średnio kwota takiej pożyczki maksymalnie wynosi około 100 000 złotych bez zabezpieczeń.

Osoby zadłużone muszą jednak pamiętać, że wszelkie ich decyzje o kolejnych pożyczkach, nawet, jeśli są to pożyczki oddłużeniowe, powinny być sumiennie przemyślane. Posiadając już pewien dług, bądź też nie mając stałych dochodów, łatwo można wpaść w błędne koło kredytowe, z którego bardzo trudno jest później wybrnąć. Pamiętać należy, że pożyczki oddłużeniowe są tylko doraźną pomocą. Korzystne będą tylko wówczas, jeśli jesteśmy pewni naszej sytuacji finansowej.

2 komentarze

  1. Sama wpadłam w pętlę zadłużenia i wiem, co to znaczy. Z pożyczkami naprawdę trzeba uważać. Na początku myślałam, że jedna chwilówka mi wystarczy, ale potem pojawiły się kolejne potrzeby, a oferty szybkich pożyczek z reklam wydawały się takie kuszące. Teraz żałuję, ale czasu cofnąć się nie da. Mam tyle długów, że nie wiem, jak sobie poradzę. Staram się właśnie o pożyczkę oddłużeniową i mam nadzieję, że dzięki niej w końcu wyplączę się z dołka finansowego. Najbardziej cieszy mnie niewielkie oprocentowanie, oby mój wniosek przeszedł pomyślną weryfikację, bo to chyba naprawdę ostatnia deska ratunku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *